меню

Планування

Завданням стратегічного планування в загальному процесі розробки рекламної кампанії є забезпечення відповідності творчих матеріалів та плану їх розміщення, з одного боку, завданням клієнта, а з іншого – запитам і стилю життя потенційних споживачів. Таким чином, стратегічне планування відіграє ключову роль у забезпеченні кінцевої ефективності рекламної кампанії.

 

Цільова функція починається із встановлення місії підприємства, компанії, що виражає філософію і сенс його існування.

  1. Місія – це концептуальне намір рухатися в певному напрямку.
  2. Мета – це конкретизація місії в організації в формі, доступній для управління процесом їх реалізації.
  3. Чітка орієнтація на певний інтервал часу, конкретність і вимірність, несуперечливість та узгодженість з іншими місіями і ресурсами, адресність та контрольованість.

Аналіз середовища, що включає в себе:

  1. Збір інформації
  2. Аналіз сильних і слабких сторін компанії
  3. Потенційні можливості компанії на підставі наявної зовнішньої і внутрішньої інформації

Рекомендується наступна послідовність дій:

  1. Провести рекламні дослідження за такими напрямками, як вивчення маркетингової ситуації, аналіз вихідних конкурентних умов на ринку або його сегменті, обґрунтування необхідності та доцільності проведення рекламної кампанії.
  2. Визначити цільову аудиторію, портрет покупця і перелік рекламованих продуктів і послуг.
  3. Сформулювати цілі планованої рекламної кампанії, причому по різноманітних послуг можуть бути поставлені свої рекламні цілі.
  4. Розробити творчу рекламну стратегію: концепцію основну гранд-ідею проведення рекламної кампанії.
  5. Вибрати кошти поширення реклами, періодичність та строки розміщення в них реклами. Доцільно визначити кілька варіантів розміщення реклами (основний і кілька запасних).
  6. Розрахувати кошторис витрат на рекламні заходи.
  7. Визначити реальні розміри грошових коштів, які можна використовувати на рекламу і в залежності від цього провести коригування плану рекламної кампанії. Якщо коштів виділено недостатньо, то в плані можна змінити періодичність розміщення реклами, зменшити площу публікації або змінити видання, час трансляції рекламного повідомлення і т.д. Остаточно узгодити потреби в рекламі з реальними можливостями на певний період (квартал, рік).
  8. Розробити рекламні повідомлення і тексти; при необхідності звернутися до рекламній фірмі або агентству.
  9. Скласти докладний план розміщення акцій і видання реклами, вказавши кошти поширення реклами, періодичність розміщення рекламних повідомлень, терміни розміщення, відповідальних за захід. Все це повинно бути уточнено і узгоджено відповідно до реально виділеними коштами на проведення рекламної кампанії.
  10. Організувати роботу компанії під час рекламної кампанії.
  11. Оцінити ефективність рекламної кампанії після її проведення.
Форма надіслана